Liftingujący masaż japoński 3D jest innowacyjną metodą i nowością na rynku polskim. Daje efekty zbliżone do interwencji chirurgicznych, ale bez użycia skalpela. Podczas terapii łączymy kilka specjalnych technik, które w efekcie prowadzą do pobudzenia mięśni. Zapewniają też intensywny efekt liftingujący, jednocześnie odprężają, usuwają napięcie i korygują postawę.

Dla kogo jest przeznaczony masaż japoński 3D?

  • Wszystkich, którzy oczekują od masażu nie tylko głębokiego relaksu oraz odprężenia ciała i umysłu, ale też chcą wymodelować sylwetkę i skorygować postawę, by wreszcie móc oddychać „pełną piersią”.
  • Dla kobiet, które borykają się z niechcianą tkanką tłuszczową na nogach, w talii i okolicy brzucha oraz na pośladkach.
  • Jeżeli chcesz ujędrnić i odmłodzić skórę, wygładzić cellulit oraz zlikwidować fałdki nad kolanami.
  • Kiedy oczekujesz poprawy wyglądu górnych partii ciała, wymodelowania biustu i brzucha, poprawy postawy, a przy tym rozluźnienia przepony, co wpłynie też na jakość oddychania.
  • Gdy zależy ci na poprawie wyglądu i owalu twarzy, optycznym wydłużeniu szyi, uniesieniu kącika ust i brwi, rozjaśnieniu cieni pod oczami.

W japońskim masażu 3D wykorzystujemy wiele technik pracy m.in. elementy refleksologii, akupresurę, techniki japońskie (np. masaż shiatsu).

Zabieg zaczynamy od opracowania mięśni pleców, schodząc aż do granicy pośladków. Używamy do niego specjalnych olejków do masażu. Działamy ujędrniająco, pobudzając lipocyty, co daje efekt wyszczuplenia. Niwelujemy też nieprawidłową postawę ciała, dzięki czemu cała sylwetka wydaje się smuklejsza i bardziej wyprostowana. Ta część trwa ok. 30 minut.

Następnie przenosimy się na dekolt i ramiona. Masowana jest najpierw jedna ze stron, pozwala to pacjentowi w trakcie zabiegu zaobserwować różnicę i efekty wizualne. Po opracowaniu drugiej strony przechodzimy do masażu twarzy, wykonując techniki relaksacyjne, napinające i poprawiające wygląd skóry. Wprowadzamy też elementy głęboko odprężającego masażu głowy. Twarz jest jednym z pierwszych miejsc, na których obserwujemy upływający czas, zatem pobudzenie krążenia krwi, usunięcie napięć i odżywienie skóry zapewni wyraźny efekt liftingujący i modelujący owal twarzy. Szyja optycznie się wydłuży, rozjaśnią się cienie pod oczami, brwi i kąciki ust będą uniesione.

Bardzo ważne podczas japońskiego masażu 3D jest dokładne opracowanie całego brzucha, zaczynając od okolicy nerek, poprzez boki, do jego przedniej strony. Pozwala to na uwolnienie napięć w przeponie, korekcję sylwetki, wysmuklenie talii oraz prawidłową pracę narządów jamy brzusznej.

Podobnie dużo uwagi poświęcamy okolicom biustu i mięśni piersiowych większych. Opracowane tkanki wyraźnie zyskują jędrność, pełniejsze kształty i odpowiednie ułożenie.

Widoczny efekt uzyskamy już po pierwszym zabiegu, jeżeli jednak chcemy go utrwalić, należy wykonać od 6 do 8 masaży. 5 pierwszych powinno być przeprowadzonych w odstępie ok. tygodnia, kolejne co 2-3 tygodnie.

Osoby, które zdecydują się na serię zabiegów, dostaną również instruktaż sekretnego automasażu biustu, który można wykonywać w zaciszu domowym. Dzięki temu efekty cyklu masaży zostaną utrwalone i pogłębione.