W naszym gabinecie w podwarszawskiej Kobyłce staramy się wspomagać procesy regeneracyjne i naprawcze naszych pacjentów oraz umożliwiamy powrót do pełnej sprawności po wszelkiego rodzaju kontuzjach i urazach. Przy całej gamie schorzeń i działań fizjoterapeutycznych nie zapominamy o aspektach estetycznych i kosmetycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, proponujemy bezinwazyjny, autorski zabieg FizjoLiftingu twarzy. Nie tylko wykonujemy go na co dzień w gabinecie, ale również szkolimy kosmetologów i masażystów, szerząc wiedzę i dzieląc się doświadczeniem.
Dla kogo jest przeznaczony zabieg FizjoLiftingu?
Dla każdej kobiety, która chce poprawić owal twarzy, rozświetlić ją, wygładzić drobne zmarszczki i uzyskać efekt liftingu skóry bez użycia skalpela, zapomnieć o kurzych łapkach. A to wszystko bez ingerencji igieł czy drogich, specjalistycznych kosmetyków.
Jak przebiega wizyta?
Sam zabieg wykonywany jest praktycznie bez użycia olejków czy substancji natłuszczających. Korzystamy z technik terapii manualnej takich jak masaż tkanek głębokich i masaż powięziowy połączonych z bodźcowaniem. Przyrząd, którym to robimy, jest nazwany „stemplem medycznym”, a jego pomysłodawczynią jest sama autorka metody Dorota Andrzejewska. Narzędzie wykorzystywane w metodzie jest zakończone ostrymi wypustkami, które jednak nie naruszają ciągłości skóry, a jedynie mają na celu stymulację i poprawę ukrwienia obszaru ciała, który zostaje poddany zabiegowi. Dzięki temu usprawnia się metabolizm i zdolności regeneracyjne tkanek, nie tylko podczas trwania sesji, ale też w dłuższej perspektywie.
W pierwszej fazie zabiegu pacjent leży na boku, opracowujemy odcinek piersiowy kręgosłupa oraz boczne powierzchnie szyi. Następnie, już w leżeniu na plecach, skupiamy się na przedniej stronie klatki piersiowej i dekolcie. Techniki, którymi używamy, są kombinacją działań leczniczych oraz estetycznych.
Kolejnym krokiem jest rozluźnienie mięśni czepca ścięgnistego. Jest to obszar skóry głowy, na której rosną włosy. Łapiemy je delikatnie i lekko przyciągamy do siebie, po kilku chwilach rozluźniamy chwyt. Dla pacjenta jest to bardzo przyjemna technika, po której wyraźnie czuje różnicę w napięciu całej skóry głowy. Świetnie rozluźnia, wycisza i uspokaja. Jest również techniką wspomagającą łagodzenie bólów głowy, dzięki czemu może zapewniać dodatkowe korzyści.
Następnie przechodzimy do twarzy i dekoltu, aby wzmocnić efekt liftingu i wygładzenia. Opracowujemy pojedynczo każdą zmarszczkę, aby jeszcze bardziej uwydatnić rezultat terapii.
Na koniec pozostaje praca na mięśniach wewnątrz jamy ustnej. Ich napięcie może wpływać na asymetrię twarzy, a chcemy dążyć do jej wyrównania.
Jakie efekty daje FizjoLifting twarzy?
Poprzez wyprostowanie sylwetki i otwarcie klatki piersiowej wpływamy na całą postawę ciała. Staje się ona wyprostowana, barki są cofnięte, a szyja jest wysmuklona i wydłużona. Mniej widoczny będzie również tzw. wdowi garb. Rozluźnienie okolic pleców i szyi wpływa na mięśnie i skórę twarzy, dodając jej blasku, młodszego wyglądu, poprawiając owal, napinając i wygładzając drobne zmarszczki.
„Efektem ubocznym” działań kosmetycznych może być zniwelowanie bólu pochodzącego z odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa.
Aby zabieg był skuteczny, a efekty trwałe, warto na początku powtarzać go co tydzień, a następnie 1–2 razy w miesiącu.
Szkolenia z FizjoLiftingu, autorskiej metody stworzonej przez Dorotę Andrzejewską
Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do kosmetologów i masażystów. Trwa ok. 15 godzin. W kameralnej grupie (max. 6 osób) nauczysz się teoretycznych założeń metody oraz nabędziesz praktycznych umiejętności.